Določene jogijske asane umirjajo in uravnovešajo vse tri doše, vata, pita, kapa in aktivirajo marme, telesne in duševne energetske centre.
Navzdol obrnjeni položaji, ki stabilizirajo in prizemljujejo, umirjajo vata došo. Ti položaji se osredotočajo na predel medenice, spodnji trebušni predel in spodnji del hrbta. Vplivajo tudi na druge predele, ki jim vlada vata doša: črevesje, stegna, ušesa in okončine. Položaji večajo jasnost in stabilnost ter umirjajo nihanje čustev kot je anksioznost, nervoza in nesigurnost. V teh položajih so stimulirane vse marme vzdolž hrbtenice.
Položaji, ki umirjajo pita došo se osredotočajo na solarni pleksus, predel popka in trebuha, vključno s predelom jeter, vranice, želodca, majhnega črevesa in srca. Vsi nazaj upognjeni položaji raztezajo ta področja in so dobri za pita došo.
Položaji, ki umirjajo kapa došo so stimulativni, živahni in izzivalni. Ti položaji se osredotočajo na glavo, prsni koš in želodec. Vsi stoječi položaji in zasuki so dobri za kapa došo.
Vsaka asana stimulira mnoge marme, kar se zgodi skozi tri mehanizme:
- Raztegovanje povezanih tkiv v katerem ležijo marme.
- Direkten pritisk marme s površino ali drugimi telesnimi deli.
- Pretok prane v določene marme skozi prana nadije (subtilne kanale).
Jogijski položaji so zelo koristni za stimulacija marm, kar je primerljivo s terapevtskimi prijemi telesnega pritiska ali marma masažo. Recimo, asane, ki raztezajo prsni koš stimulirajo marme v tem predelu, katere so funkcionalno povezane s pljuči.